Volkswagen wallbox – ID. Charger, ładowarka dla ludu

Volkswagen twierdzi, iż traktuje rozwój elektromobilności kompleksowo –  nie skupia się wyłącznie na rozbudowie gamy suszarek elektrycznych, zwanych samochodami. Prawda jest taka, że chcą wydoić jak najwięcej forsy ze swoich klientów. Ledwo co niemiecki urząd antykartelowy nałożył karę za zmowę cenową (na zakup stali) koncernom Volkswagena, BMW, Daimlera w wysokości stu milionów euro. Wracając do dojenia, debiutuje ładowarką do samochodów elektrycznych, wabi się Volkswagen ID. Charger. Domowa ładowarka zapewnia ,,wygodne i szybkie’’ ładowanie akumulatorów. Wygodne zgoda, wracamy do domu,  podpinamy do gniazda w garażu, gra gitara, ale czy szybkie  –  tutaj bym polemizował. Model ID.3 z akumulatorem o pojemności 58 kWh można naładować ,,szybko’’ w ciągu sześciu godzin…

Volkswagen ID. Charger, Connecnt, Pro

Volkswagen zaoferuje wallbox ID w trzech wersjach, różniących się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych:

  • Volkswagen ID. Charger (podstawowa), kosztuje 1729 polskich złotych, możliwość ładowania prądem o mocy 7,4 kW (przyłącze jednofazowe) lub 11 kW (przyłącze trójfazowe), Volkswagen zapewnia, że wallbox ID jest trwały i bezpieczny w użytkowaniu, a jego instalacja prosta i niedroga.
  • Volkswagen ID. Charger Connect za ekstra 870 polskich złotych (2599 zł), wallboxem ID połączymy się z domowym Wi-Fi oraz smartfonem, ,,dzięki temu użytkownik może zachować stałą kontrolę nad urządzeniem, procesem ładowania oraz korzystać z praktycznych funkcji, takich jak zdalna diagnostyka urządzenia czy kontrola dostępu przy pomocy karty do ładowania’’.
  • Volkswagen ID. Charger Pro, jak sama nazwa wskazuje, jest to topowa wersja urządzenia, posiada zbędne gadżety jak wersja Connect oraz wbudowany licznik energii rejestrujący jej zużycie z dokładnością do jednej kilowatogodziny. To akurat ciekawa sprawa – można w ten sposób łatwo rozliczyć rachunki za ładowanie np. w służbowym elektrycznym samochodzie. Cena startuje od 3699 złotych.
  • o aucie Volkswagen ID.3 przeczytacie tutaj

Wszystkie trzy wersje będzie można zamówić na początku 2020 roku u dealerów Volkswagena bądź przez Internet. Przed zakupem klienci będą mogli sprawdzić online czy w ich domu da się zainstalować ładowarkę. Volkswagen może również podjąć się fachowej instalacji i rozruchu urządzenia.

Skala wąsa

publiczna stacja. szybkiego ładowania . publiczna stacja szybkiego ładowania 1
Volkswagen. ID. Charger . Volkswagen ID. Charger 0
Volkswagen. ID. Charger Connect. Volkswagen ID. Charger Connect 1
Volkswagen. ID. Charger Pro . Volkswagen ID. Charger Pro 0