Lexus LC Convertible z bardzo ambitnym zadaniem

Cóż to za ambitne zadanie?

Zespół stylistów odpowiedzialny za złożenie do kupy Lexusa LC Convertible miał jasną misję – „stworzyć najpiękniejszy na świecie samochód z otwartym dachem”. Domyślam się, że chodziło o najpiękniejsze cabrio aktualnie oferowane. Tak naprawdę mamy wiele bezdaszników, które ze złożonym dachem prezentują się zacnie. Mowa na przykład o Astonie DB 11 Volante, czy Bentleyu Continentalu Convertible. Według mnie najcięższym orzechem do zgryzienia jest to, jak auto wygląda z rozłożonym dachem. Jest to ogromna bolączka większości kabrioletów – wyglądają po prostu bardzo pokracznie.

Lexus LC Convertible

Główny stylista Lexusa Tadao Mori prawi „Zdarza się, że gdy dach jest podniesiony, krawędzie jego nierównej powierzchni sprawiają wrażenie niedopracowanych. Dlatego włożyliśmy maksimum wysiłku w stworzenie w projekcie dachu LC Convertible tak samo pięknej linii, jak w wersji coupé”. Trudno z panem Tadao się nie zgodzić. Przy projekcie dachu w Lexie zwrócono szczególną uwagę na naprężenie konstrukcji miękkiego dachu, aby zapewnić gładkość jego powierzchni, stelaż ma być niewidoczny.  

Lexus LC Convertible

Tadao twierdzi, że kolejnym problemem kabrioletów jest to, że na odcinku osłony dachu do pokrywy bagażnika sylwetki wydają się rozciągnięte, szczególnie gdy dach jest złożony. Ponoć w Lexusie LC tego problemu nie ma, a to za sprawą bocznej linii, która gwałtownie się rozszerza tuż za drzwiami, dzięki czemu nadwozie zdaje się obejmować kabinę, tworząc dopasowany, nieskazitelny kształt.

Lexus LC Convertible

Dach ponoć jest bardzo kompaktowy i chowa się pomiędzy kolumnami tylnego zawieszenia. Dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych w kolorze piaskowym, w czarnym oraz morskim. Jak widać, da się podać normalny kolor, a nie wymyślać idiotyczne nazwy, które klientom niewiele mówią.

Lexus LC Convertible

Ów Lexus, którego mamy przyjemność oglądać na zdjęciach to „Special Edition” z błękitnym lakierem, z biało-niebieskim wnętrzem i materiałowym dachem w kolorze „luksusowej przystani dla jachtów”. Biała kabina, z białą kierownicą, z białymi dywanikami na czele wygląda przepięknie.

Będzie wyglądać równie przepięknie, gdy samochód będzie stał tylko w garażu. Eksploatując LC Convertible musimy pamiętać o zmianie obuwia oraz o rękawiczkach

Lexus LC Convertible

Czy styliści podołali zadaniu? To kwestia gustu. Według mnie wygląda obłędnie zarówno ze złożonym, jak i rozłożonym dachem – nie widzę konkurencji dla niego na niemieckiej ziemi, nie widzę również na ziemi włoskiej… może brytyjskiej?

Compare imagesCompare images

Compare imagesCompare images

Skala wąsa

Coś od . Niemca . Coś od Niemca 0
Coś od . Włocha . Coś od Włocha 0
Coś od . Brytyjczyka . Coś od Brytyjczyka 0
Lexus . LC Convertible . Lexus LC Convertible 9