Lamborghini V12 Vision GT – w hołdzie dla graczy

Czy aby tylko dla graczy to nie byłbym taki pewien, wydaje mi się, że wiele elementów z Vision Gran Turismo zobaczymy w przyszłych modelach marki z Sant’Agata Bolognese. Wracając do nowego samochodu koncepcyjnego Lamborghini V12 Vision GT, powstał na potrzeby gry Gran Turismo Sport, która zadebiutuje wiosną 2020 roku na  konsoli Sony Play Station 4.

Lamborghini V12 Vision GT

Samochód oficjalnie został zaprezentowany podczas finałów wirtualnej serii wyścigów FIA Gran Turismo w Monte Carlo. Stefano Domenciali, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini komentuje, że bardzo się cieszy, iż młode pokolenie entuzjastów gier wyścigowych będzie miało do dyspozycji V12 Vision GT. Jak dla mnie jest to świadomy, bardzo opłacalny ruch ze strony producentów, bo część z tych młodych graczy to przyszli potencjalni klienci marki, a im szybciej zaszczepiona miłość tym lepiej.

Lamborghini V12 Vision GT

Lamborghini V12 Vision GT został stworzony przez oddział Lamborghini centro Stile, była to świetna okazja dla projektantów Lamborghini na rozwinięcie skrzydeł. Znajdziemy w nim nawiązania do Lamborghini Marzal z 1968 roku, mianowicie chodzi o motyw inspirowany sześciokątem w bocznych oknach.

Lamborghini Marzal
Lamborghini Marzal

Potężna konstrukcja tego samochodu koncepcyjnego jest poświęcona wyrafinowanej aerodynamice, korpus główny odłączony od błotników, z tyłu skrzydło takiej wielkości, że bez problemu rozwiesimy na nim pranie pięcioosobowej rodziny. Na pokład wejdzie jedna osoba, tak jak wchodzi pilot do kabiny myśliwca z przodu samochodu.

Lamborghini V12 Vision GT

Pojazd koncepcyjny Lamborghini napędza jednostka z najnowszego dzieciątka Sián, o którym przeczytacie tutaj.

Skala wąsa

Typowy Janusz. . Typowy Janusz 0
Twardziel. Hulk Hogan. Twardziel Hulk Hogan 0
Na co dzień miły i towarzyski. Michał Wołodyjowski. Na co dzień miły i towarzyski Michał Wołodyjowski 1
Showman, sam seks. Freddie Mercury. Showman, sam seks Freddie Mercury 0