Historyczna sprzedaż Rolls-Royce Motor Cars

Ile pękło szampanów w siedzibie Rolls-Royca, to aż się boję pomyśleć. Rok 2019 jest najlepszy w 116-letniej historii firmy. Dostarczono klientom aż 5 152 auta w ponad 50 krajach na całym świecie, co stanowi wzrost o 25% w stosunku do poprzedniego rekordu z 2018 roku.

Rynkiem numer jeden jest Ameryka Północna, stanowi około jednej trzeciej globalnej sprzedaży. Kolejno: Chiny, Europa, Rosja, Singapur, Japonia, Australia, Katar i Korea. Globalna sieć salonów Rolls-Royca liczy 135 dealerów, w tym jeden w Polsce w Warszawie.

fot. Rolls-Royce Dawn
fot. Rolls-Royce Dawn

Marketing Rollsa twierdzi, że było silne zapotrzebowanie na wszystkie modele. Cullinan (nowy SUV marki) zdobył koronę w kategorii ,,największa książka zamówień w historii”. Cullinan w wersji Black Badge cieszył się dużym popytem wśród młodszych klientów, tak jak każdy model z rodziny Black Badge.

 fot. Rolls-Royce Cullinan Black Badge
fot. Rolls-Royce Cullinan Black Badge

W 2019 roku, pożegnaliśmy po 11 latach model Ghost. Zadebiutował w 2009 roku we Frankfurcie, stał się najpopularniejszym modelem Rolls-Royca w historii marki. Sukces komercyjny Ghosta spowodował, że Rolls-Royce mógł zwiększyć produkcję i dokonać ogromnych inwestycji, dzięki którym stał się globalną marką. Następca Ghosta, po pięciu latach rozwoju ma zostać wprowadzony na rynek w połowie 2020 roku.

 fot. Rolls-Royce Ghost Zenith
fot. Rolls-Royce Ghost Zenith

Dział Bespoke spełniał wymagania klientów z zakresu personalizacji wybiegającej poza konfigurator (przeczytacie o nich tutaj). Rolls-Royce by Bespoke przy współpracy z firmą Zenith w hołdzie schodzącemu ze sceny Ghost-owi, przygotowało specjalną biżuterię. Limitowane 50 egzemplarzy sprzedano na pniu.

Skala wąsa

Rolls-Royce . Phantom. Rolls-Royce Phantom 2
Rolls-Royce . Dawn . Rolls-Royce Dawn 0
Rolls-Royce . Ghost . Rolls-Royce Ghost 2
Rolls-Royce . Cullinan. Rolls-Royce Cullinan 0