Elektryczny Volkswagen w dziedzinie motorsportu

Volkswagen ID.R
Volkswagen ID.R

Koncern ludu odchodzi od stosowania silników spalinowych w dziedzinie motorsportu. Nadchodzi nowa era elektrycznych Volkswagenów. Czym tak naprawdę jest to podyktowane, nie wiadomo, dyrektor motorsportu Volkswagena Sven Smeets prawi:

„Elektromobilność ma w sobie ogromny potencjał do rozwoju, a sport samochodowy może być dla niego ważnym bodźcem. Po pierwsze jest to rodzaj laboratorium na kołach służącego do rozwoju seryjnych aut, które pojawią się w przyszłości, po drugie to wiarygodny kanał komunikacyjny, dzięki któremu można przekonać ludzi do zalet napędu elektrycznego”

„Dlatego jeszcze mocniej skoncentrujemy się na napędzie elektrycznym zwiększając swoje możliwości w tym zakresie dzięki wykorzystaniu platformy MEB. Główny nacisk kładziemy na innowacyjne technologie, które znajdą zastosowanie w samochodach przyszłości”

Pionierem elektro-motorsportu Volkswagena jest model ID.R, który ustanowił już rekordy okrążeń na:

  • Pikes Peak – Stany Zjednoczone
  • Nürburgring – Niemcy
  • Goodwood – Wielka Brytania
  • Góra Tianmen – Chiny
Volkswagen ID.R
fot. Volkswagen

Volkswagen obiecuje, że na platformie MEB stworzy nowe sportowe auta z rodziny ID. Lada dzień dobiega końca produkcja Golfa GTI TCR przeznaczonego do startów na torach wyścigowych, następca bazujący na Golfie nowej generacji nie będzie oferowany. O serwis i części zamienne nie musimy się martwić jeszcze przez długi czas. Polo GTI R5 nie będzie już startowało w zawodach sportowych w ramach zespołu fabrycznego – tylko dla prywatnych zespołów sportowych.

O elektrycznym mieszczuchu Volkswagena modelu E-Up! przeczytacie tutaj.

Skala wąsa

Typowy Janusz. . Typowy Janusz 0
Twardziel. Hulk Hogan. Twardziel Hulk Hogan 0
Na co dzień miły i towarzyski. Michał Wołodyjowski. Na co dzień miły i towarzyski Michał Wołodyjowski 0
Showman, sam seks. Freddie Mercury. Showman, sam seks Freddie Mercury 1