CUPRA LEON – sam nie wiem

Lubię Seata Leona Cuprę (ostatnią generację w wersji kombi z napędem na obie osie), ale nie jestem do końca przekonany, czy owa generacja to ,,wyodrębniona marka Cupra’’. Uważam, że zmiana znaczka, felg, dodania kilku plastików i trening na siłowni, to trochę za mało, aby mówić o nowej marce.

Cupra Leon

Dnia 20 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Cupra Studio w Martorell pod Barceloną –  dokładnie w drugą rocznicę marki. Inauguracja Cupra Studio zgromadziła poza zarządem, oczywiście ambasadorów marki, bo jakżeby inaczej, dają auta, kasę, a tutaj jeszcze pijaństwo, rozpusta i swawole. Mniemam, że najważniejszym ambasadorem marki jest bramkarz FC Barcelony – Marc ter Stegen, bo tylko jego zdjęcie wraz z autem jest w materiałach prasowych. W roli tych mniej ważnych ambasadorów marki wystąpili Robert Karaś (rekordzista świata na dystansie podwójnego i potrójnego Ironmana), Sául Craviotto (kajakarz; medalista olimpijski), Mikel Azcona (zawodnik wyścigowy TCR).

Bramkarz FC Barcelony Marc ter Stegen
bramkarz FC Barcelony Marc ter Stegen

 Wydarzenie zostało połączone z premierą czterech nowych modeli, dwóch Leonów Cupra (hatchback, Sportstourer), pierwszego elektrycznego samochodu wyścigowego Cupra e-Racer, a także wyczynowego Cupra Leon Competición. Cupra Leon będzie pierwszym modelem w historii marki z napędem hybrydowym typu plug-in, sądzę, że stwierdzenie to dotyczy marki SEAT a nie Cupra, która istnieje kilka dni. Gamę otworzy poczciwa benzyna, a zamknie modna hybryda w wersji plug-in, legitymujące się mocami 245, 300 i 310 koni pociągowych. Seat zamknął ubiegły rok z wynikiem 24 700 samochodów ze znaczkiem Cupra, jest to wzrost o 71,8% w stosunku do poprzednich dwunastu miesięcy. Seat zainwestował parę złotych, mianowicie 5,3 miliona euro w (między innymi) warsztat samochodów wyścigowych Cupra Racing Factory.

Cupra Leon

Prezes Seat S.A. Carsten Isensee prawi

,,W krótkim czasie CUPRA stała się naszą najbardziej dochodową jednostką biznesową. Daje SEAT-owi szansę produkowania bardziej zyskownych aut i dotarcia do nowych klientów. Dzięki zróżnicowanym zasobom i rozszerzonej bazie operacyjnej, dwie marki pozwalają nam rozwijać się szybciej. Zależy nam na wzmocnieniu CUPRY, stąd decyzja o wybudowaniu jej własnej siedziby’’

Cupra Leon

Dyrektor generalny Cupra Wayne Griffiths prawi

,,Wyniki osiągnięte w ciągu dwóch ostatnich lat, czyli prawie 40 000 sprzedanych samochodów, dowodzą potencjału CUPRY. Marka rozwija się szybciej, niż zakładaliśmy. Z tym większym entuzjazmem wkraczamy w nową fazę, w której udowodnimy, że sportowe auta mogą być elektryczne. Wierzymy, że premiera dwóch naszych modeli, CUPRA Leon i CUPRA Formentor, pozwoli nam osiągnąć nasz pierwotny cel: podwojenie sprzedaży w ciągu 2-4 lat ‘’

Cupra Leon Interioir

Kibicuje z całego serca marce Cupra, bo chcą tworzyć auta używkowe z pazurem. Z niecierpliwością czekam na model Cupra Formentor – pierwszy samochód specjalnie zaprojektowany dla tej młodej marki. Mam nadzieję, że poniesione inwestycje nie wpłyną na cenę Cupry Leona, gdyż poprzednia generacja nie miała konkurencji.

Cupra Leon
Cupra Leon
fot. SEAT

Skala wąsa

Typowy Janusz. . Typowy Janusz 0
Twardziel. Hulk Hogan. Twardziel Hulk Hogan 3
Na co dzień miły i towarzyski. Michał Wołodyjowski. Na co dzień miły i towarzyski Michał Wołodyjowski 0
Showman, sam seks. Freddie Mercury. Showman, sam seks Freddie Mercury 0